[Rozmiar: 11499 bajtów]
[Rozmiar: 13345 bajtów]
[Rozmiar: 1195 bajtów] KONTAKT


Egzamin teoretyczny


Podstawowe informacje:
[Rozmiar: 714 bajtów]Zasady przeprowadzania egzaminów
[Rozmiar: 714 bajtów]Tworzymy bazę pytań
[Rozmiar: 714 bajtów]Dlaczego tworzymy bazę?

Zasady i kryteria oceny obowiązujące podczas egzaminu teoretycznego

- Czas trwania - nie więcej niż 25minut.
- Ilość pytań - 32

Podzielone na dwie grupy:
20 pytań TAK/NIE (wiedza podstawowa)
12 pytań (wiedza specjalistyczna) z odpowiedziami oznaczonymi literami A,B,C (tylko 1 odpowiedź prawidłowa)

Pytania z obu grup posiadają wartość punktową:
3 pkt - pytania o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
2 pkt - pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
1 pkt - pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego; Aby uzyskać wynik pozytywny trzeba uzyskać co najmniej 68 spośród 74 możliwych punktów.
Do pytań nie można wracać, czas na udzielenie odpowiedzi na każde z nich jest ograniczony.

W części podstawowej osoba ma 20 sekund na zapoznanie się z pytaniem, po czym automatycznie uruchamia się klip po obejrzeniu którego mamy 15 sekund na odpowiedź. Jeśli przeczytamy pytanie wcześniej, można wcisnąć przycisk start obok klipu aby rozpocząć jego odtwarzanie. W pytaniach bez klipu (ze zdjęciem lub w ogóle bez obrazka) ten przycisk oczywiście nie występuje.

W części specjalistycznej osoba ma 50 sekund na zapoznanie się i odpowiedź na pytanie. Również tu można przyśpieszyć odtwarzanie klipu poprzez wciśnięcie przycisku start.

Do momentu upłynięcia czasu przewidzianego na odpowiedź, można dokonywać poprawek. Można nie czekać na upłynięcie czasu przewidzianego na odpowiedź na dane pytanie, można przejść do kolejnego pytania (pamiętajmy jednak że powrót nie będzie możliwy!).
System PWPW w pigułce - PREZENTACJA PP

[Rozmiar: 3079 bajtów]
[Kliknij aby pobrać]

Rozmiar: 2,6 MBPrzebieg egzaminu - porady


Dokładnie zapoznaj się z wprowadzeniem, zostanie tam opisany sposób obsługi systemu, omówione zostaną zarówno zasady egzaminu (te które zostały zawarte powyżej) jak również wszelkie funkcjonalności zarówno ekranu pytań jak i sposób udzienalnia odpowiedzi. Nim rozpoczniesz właściwy egzamin, pojawi się egzamin próbny podczas którego bez konsekwencji możesz sprawdzić czy potrafisz obsługiwać urządzenie. Nie skupiaj się na treści tych pytań - nie są one istotne! Jeśli uznasz że chcesz rozpocząć egzamin właściwy, wciśnij przycisk "koniec egzaminu" w prawym górym rogu ekranu. Po potwierdzeniu, rozpoczniesz właściwy egzamin.

Ekran pytań, baza PWPW Ekran pytań, baza ITS
[Rozmiar: 5726 bajtów]

[Kliknij aby powiększyć]

[Rozmiar: 6746 bajtów]

[Kliknij aby powiększyć]

[Rozmiar: 5726 bajtów]

[Kliknij aby powiększyć]

[Rozmiar: 6746 bajtów]

[Kliknij aby powiększyć]Czasu na każde pytanie jest wystarczająco dużo pod warunkiem że nie pozwolimy na rozproszenie przez czynniki zewnętrzne. Dokładnie przeczytaj treść pytania, dopiero potem przejdź do oglądania klipu/zdjęcia. Absolutnie nie skupiaj uwagi na upływającym pasku z czasem (jest bardzo denerwujący i przykuwający uwagę!), jego ruch może odciągnąć Twoją uwagę od treści pytania!

Dopiero jeśli jesteś pewien że udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi, wciśnij przycisk "następne" - uważaj by nie uczynić tego podwójnie - wówczas bezpowrotnie przeskoczysz pytanie i stracisz potencjalnie punkty.
System jest tak skonstruowany że wszelkie ważne decyzje wymagają potwierdzenia (tak jak to ma miejsce chociażby w windows, wyskakuje dodatkowe okno z zapytaniem) - np. chęć zakończenia egzaminu. Czytaj dokładnie wszelkie informacje, pomoże to uniknąć błędów, nie śpiesz się!
Po zakończeniu egzaminu na ekranie pojawia się informacja z wynikiem egzaminu. Życzymy Wam aby zawsze były to wyniki pozywtywnie!


© ePrawoJazdy
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wersja 1.1